Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Погледнете го префинетиот стил на Меланија Трамп

Погледнете го префинетиот стил на Меланија Трамп

98
0
SHARE

Новата наследничка на Мишел Обама која ќе ја носи титулата Прва дама на САД, важи за неверојатно паметна и силна жена, а како што е и традиционално познато за првите дами таа има беспрекорен стил.

Напоредно со манекенската кариера која од Милано се проширила во Париз, Меланија Трамп стурдирала дизајн и архитектура на универзитетот во Љубљана, а најважна година во нејзиниот живот била 1996, кога се преселила во Њујорк.

Меланија Трамп

Токму Њујорк бил причината за нејзиното запознавање со Доналд Трамп.

Судејќи по фустаните кои ги носи, нејзини омилени бои се белата и црвената.

Секогаш елегантна и гламурозна, новонастанатата прва дама на Америка најчесто носи фустани до колена кои благодарение на препрасното негувано тело и стојат совршено. Погледнете и проценете.

Меланија Трамп

Меланија Трамп

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here