Погледнете како изгледа свадба од 6.5 милиони

Погледнете како изгледа свадба од 6.5 милиони

2544
0
SHARE

Назанин Џафарин Гаисарифар е модел од Иран, која се омажи со Флорин Алакиџа, син на билионер од Нигерија.

И оваа информација нема да биде ништо посебна, се додека не слушнете колку чинеше нивната свадба.

Церемонијата се одржала во палата во Оксфорд, а истата чинела 6.4 милиони долари.

Како изгледа свадба вредна милиони погледнете низ фотографиите.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY