Home LIFE STYLE Потрагата по совршена пудра заврши: Ова е најпродаваната пудра од MAC!

Потрагата по совршена пудра заврши: Ова е најпродаваната пудра од MAC!

8205
0
SHARE

Шминката е уметност со која ги истакнуваме нашите најубави црти, но и ги прекриваме неправилностите на нашето лице.

Пудрата е основата на секоја шминка, па тешко е да ја погодиме онаа вистинската која ќе ги задоволи нашите потреби.

Па, драги дами, вашата потрага по идеална пудра може да заврши!

Ви ја претставуваме STUDIO FIX FLUID SPF 15 од MAC. Пудра со одлична формула која контролира маснотии, има МАТ финиш и е со средна до целосна покривност.

Многу е важно да ви напоменеме дека е СОВРШЕНА за сите типови на кожа , посебно погодна за масна и е Photo – Friendly.

Повеќе нема потреба да се грижите како ќе излезете на фотографиите, со STUDIO FIX FLUID SPF 15 вашето лице ќе биде совршено од секој агол.

Ви нудиме изненадувачка формула која трае 24 часа, во себе содржи заштитен фактор SPF 15, и помага да се минимизира појавата на порите и несовршеностите, давајќи и на кожата одличен изглед.

Нејзините одлични перформанси ја прават да биде една од најдобро продаваните пудри на MAC.

Ве очекуваме MAC во Skopje City Mall каде со помош на нашите професионални make up артисти, ќе ја одберете совршената нијанса за вашето лице, помеѓу повеќе од 40 нијанси од StudioFix.

А, кога ќе ја пронајдете “вистинската” од нас имате изненадување кое чека на вас.

Акцијата која не се пропушта трае до 31.03.2018 или до завршување на залихата.

Нека биде вашето лице совршено во секој дел од денот со STUDIO FIX од MAC!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here