Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Познато е за што разговаа Меланија Трамп и Мишел Обама во Белата...

Познато е за што разговаа Меланија Трамп и Мишел Обама во Белата Куќа

78
0
SHARE

Средбата на новиот и стариот американски претседател, Доналд Трамп и Барак Обама, којашто се одржи вчера во Белата куќа, накратко ја засени токму средбата на сегашната и поранешната прва дама, Меланија Трамп и Мишел Обама.

Состанокот на Трамп и Обама се случил во Овалниот кабинет и траел 90 минути.

Ракувањето на острите критичари дефинитивно ја одбележа оваа средба, а за стилот и елеганцијата беа задолжени нивните сопруги.

трамп бела куќа

Многу се очекуваше од оваа средба, а ниту Меланија, ниту Мишел, не ги изневерија очекувањата.

Меланија се појави во црна сигурна модна комбинација, додека Мишел се одлучи за темно сина боја со портокалови детали.

Мишел ја запозна Меланија со новиот дом на нејзиното семејство, со правилата на Белата куќа, а и ѝ открила како изгледа да се одгледуваат деца во една од најпознатите згради на светот.

трамп бела куќа

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here