Home КУЛТУРА Премиера на „Јов“ во Драмскиот театар Скопје

Премиера на „Јов“ во Драмскиот театар Скопје

188
0
SHARE

Во Драмскиот театар Скопје вечер премиерно ќе биде изведена претставата „Јов“ по текст на Венко Андоновски, а во режија на Сашо Миленковски.

Актерската екипа на претставата „Јов“ ја сочинуваат актерите Игор Стојчевски, Соња Стамболџиоска, Филип Трајковиќ, Златко Митрески, Игор Георгиев, Александра Павлова, Емилија Мицевска и Благица Димитровска.

Музиката е на Венко Серафимов, дизајнот на Владимир Симоновски, а кореографијата на Валентин Апостоловски.

Во претставата играат најмладите актери од Драмскиот театар – Скопје.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here