Home КУЛТУРА Премиера на претставата „Будење на пролетта“ на „Интимен Театар“

Премиера на претставата „Будење на пролетта“ на „Интимен Театар“

156
0
SHARE

Претставата „Будење на пролетта“ вечерва премиерно ќе биде изведена на матичната сцена на битолскиот „Интимен Театар“.

Таа е инспирирана од текстовите на Франк Ведекинд, а во режија на Софија Ристевска која во овој проект настапува и како актер.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here