Home ШОУ БИЗз Балкан Прва изјава: Еве што вели Емина Јаховиќ за разводот со Мустафа Сандал

Прва изјава: Еве што вели Емина Јаховиќ за разводот со Мустафа Сандал

4158
0
SHARE

Во медиумите во Турција како бомба одекна веста дека Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се разведуваат.

Како што пренесуваат турските медиуми, парот наводно има проблеми во бракот, не се појавуаат заедно на јавните случувања, а поради несогласувањата решиле да се разделат.

Но, српски „Блиц“ стапи во контакт со Емина која на оваа тема, одговори:

„Како и во Србија, така и во Турција, медиумите сакаат сензација, па ова не е прв пат да ме разведуваат. На сите во мојата околина им е јасно во каков убав и спокоен брак сум со Мустафа“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here