Home ЗАБАВА Рај на земјата: 10-те најубави плажи во светот

Рај на земјата: 10-те најубави плажи во светот

83
0
SHARE

Најубавите плажи во светот се синоним за бесконечен мир, уживање, топлина и егзотичност која ја овозможува белиот песок, тиркизното море, пространството на океанот, топлите денови, но и романтичните ноќи.

Низ фотографии погледнете го песочниот рај на земјата, најубавите плажи за кои сонуваме да ги посетиме.

СЕЈШЕЛИ

МАЛДИВИ

БОРА БОРА, ТАХИТИ

ХЕМПТОНС, ЊУЈОРК

ЛАНИКАИ, ХАВАИ

МАСАЧУСЕТС

АВСТРАЛИЈА

СЕНТ БАРТС, КАРИБИ

ЛАНГКАВИ, МАЛЕЗИЈА

КАУНА БЕЈ, ХАВАИ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here