Home СПОРТ Роналдо без гол против Наполи, но со нов личен рекорд!

Роналдо без гол против Наполи, но со нов личен рекорд!

370
0
SHARE

Реал Мадрид победи против Наполи во првиот натпревар од осмина финалето во ЛШ со 3:1.

Реал успеа да победи по пресврт, откако прво Инсиње му донесе предност на Наполи, а потоа Бензема израмни со својот 51-ви гол во ЛШ.

Во вториот дел Крос погоди за 2:1, а Касемиро ги постави конечните 3:1 со фантастичен волеј.

Кристијано Роналдо имаше неколку шанси, но не успеа да постигне гол против Реина, но затоа беше расположен за додавања.

Направи 6 шанси за своите соиграчи, а тоа е негов личен рекорд во ЛШ додека од тие шанси беше искористена само една.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here