Home ШОУ БИЗз Мак сцена Слаткаристика вечерва го отвара „Пиво фест“ во Прилеп

Слаткаристика вечерва го отвара „Пиво фест“ во Прилеп

84
0
SHARE

Слаткаристика вечерва заедно со својот бенд ја имаат честа да го отворат Прилепскиот фестивал на пивото.

Настапот на Слаткаристика започнува во 20:30 часот.

Како и досегашните концертни настапи, и овој е дел од големата летна турнеја на Слаткаристика – EnergiS Tour.

Од неодамна тој го издаде својот нов сингл „Оф Мори Мајко“, проект реализиран заедно со Балканистан, а песната наиде на многу пофални критики и одлична гледаност преку социјалните мрежи за доста кратко време.

Посетителите на Прилепскиот Пиво Фест денес ќе имаат можност да уживат и да бидат дел од настапот на Слаткаристика.

слаткар

А во продолжение погленете го спотот за неговата нова песна „Оф Мори Мајко“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here