Home КУЛТУРА Настани Со купен билет за една, гратис за друга престава во Драмски

Со купен билет за една, гратис за друга престава во Драмски

151
0
SHARE

Во НУ Драмски театар – Скопје вечер ќе бидат изведени две претстави.

Од Драмски театар соопштија дека со купување билет за една претстава граѓаните ќе добијат гратис билет за другата.

Во 19 часот ќе се одржи претставата 2012 – Последните Македонци и во 21 часот ќе се одржи претставата Секс, дрога и рокенрол.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here