Сопственикот на „Авалон“ со нов статус на Фејсбук за откажаната Нова Година...

Сопственикот на „Авалон“ со нов статус на Фејсбук за откажаната Нова Година на плоштад

44
0
СПОДЕЛИ

Вчера по објавата на Град Скопје дека ја откажува новогодишната прослава на плоштад, се крена многу прашина, а работата стигна и до најава за тужба од „Аволон“ продукција.

Поврзана вест: Слаткар со изјава за откажаната новогодишна прослава во Скопје

По Фејсбук статусот во кој сопственикот на продукцијата, Бобан Милошевски најавува судска разрешница, тој продолжува преку социјалната мрежа да ја известува јавноста за ставот на продукцијата.

бобан авалон

Последно тој напиша долг статус во кој ги образложува причините поради кои е револтиран, но и го искажува официјалниот став на „Авалон“.

Поврзана вест: Каролина Гочева со демант, по најавените тужби на „Авалон“ кон Град Скопје

Неговото излагање ви го објавуваме во целост:

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР