Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Стинг: Ништо нема да им оставам од богатството на моите деца

Стинг: Ништо нема да им оставам од богатството на моите деца

26
0
SHARE

Познатиот британски музичар Стинг тврди дека ништо од своето богатство (180 милиони фунти) нема да им остави на своите синови и ќерки.

Тој смета дека децат треба сами да си направат пат во животот.

Во интервју за Мејл он сандеј, Стинг вели дека очекува од своите три синови и три ќерки да работат.

– Моите деца нема ништо да наследат од моето богатство. Тие мора сами да заработуваат во животот, истакнува тој.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here