Тагови Постови тагирани со "албум"

Таг: албум

Дара Бубамара направи промоција на новиот албум „Биографија“, а забавата се одржа на сплав каде таа пристигна со глисер. „Се напив виски за да дојдам...

Стефан Живојиновиќ, синот на Лепа Брена, очигледно талентот за пеење го наследил од мајка си. Тој веќе го подготвува првиот албум што ќе го издаде...

Српската пејачка Сека Алексиќ одржа спектакуларна промоција на новиот албум „Кома“ во вилата Јелена во Белград која беше премала за да ги прими сите...

Лепа Брена веќе некое време не престојува во Србија, ниту се огласува во јавноста, а сега е обелоденето и зошто. Ѕвездата моментално е на Мајами,...

Младата и атрактивна пејачка Теа оствари соработка со Панчо за најновиот хит „Рушевини“ и се чини дека нејзиното време допрва доаѓа. По дипломирањето на...

На синоќешното доделување на Греми наградите, Адел победи во категоријата „Албум на годината“ победувајќи ја Бијонсе. Но, кога пејачката се појави на сцената, таа...

Хрватската пејачка Северина го објави видео записот за нејзината преубава балада. Станува збор за песната „Kao“, во која таа пее за несреќна љубов. Ова е првата...

Ана Николиќ освен по тајната венчавка со Раста, оваа година ќе ја паметиме и по албумот „Лабилна“, кој постигна голем успех во Србија. За разлика...

Додека се припремаше да запее пратечки вокал за својата ќерка Анастасија Ражнатовиќ, Цеца во интервју за емисијата „IDJHot“, изјавила дека пред 20 години...

Српските медиуми деновиве на големо пишуваат за наводните симпатии на српската фолк дива Лепа Брена кон еден од танчарите на Шакира. Поради него таа пред...