Тагови Постови тагирани со "битола"

Таг: битола

По раѓањето на ќерката Хана, Тамара Тодевска изминатиот викенд го имаше својот прв јавен настап. Новата мама настапуваше во Битола каде направи одлична атмосфера, но...

Почна снимањето на краткиот игран филм „Ќе дојдат децата“ во режија на Ана Јакимска, а по сценарио на Бранко Костески. Филмот се снима на...

Ансамблот на НУ Народен театар-Битола, вечер премиерно ќе ја изведе претставата „Метаморфози“ е чиј автор и режисер е гостинката од Бугарија Лилија Абаџиева. Со деветтата...

Претставата „Будење на пролетта“ вечерва премиерно ќе биде изведена на матичната сцена на битолскиот „Интимен Театар“. Таа е инспирирана од текстовите на Франк Ведекинд,...

Битолскиот фудбалски клуб остана без тренер. Како што пренесуваат од ФК Пелистер, раскинат е договорот со досегашниот стратег Зоран Штерјовски. ФК Пелистер му се заблагодарува на...

Како што информираат од фудбалскиот клуб на Пелистер по еднодневниот штрајк на фудбалерите на Фк Пелистер и победата во пелагониското дерби над Победа во...

Ансамблот на Народниот театар-Битола вечер на матичната сцена премиерно ќе ја изведе претставата „Елка кај Иванови“ од Александар Веденски, во режија на Ѕвезда Ангеловска. Во...

Библиотеката „Алби“ од селото Бабино вечер во битолската Магаза ќе приреди промоција на археолошко-туристички водич за Демирхисарско. Од НУ Завод и Музеј-Битола информираат...

Францускиот театар „Ефемерид“ во рамки на европската турнеја задутре ќе гостува во Драмски театар, а на 24 октомври - во Народниот театар Битола, со...

Поп Пејачот Димитар Андоновски викендов рипна во тавче. Откако неодамна со својата сакана склопија граѓански брак, вчера во Битола со семејството и пријателите ја прославија...