Тагови Постови тагирани со "брак"

Таг: брак

Силвестер Сталоне може да се пофали со среќен и хармоничен брак веќе 20-години. Актерот е во брак со бившата манекенка, Џенифер Флавин со која има...

Тамара Тодевска моментално ужива на семеен одмор, но тоа не ја спречи да ја изрази својата среќа за Јана Бурческа. Македонската пејачка на Фејсбук и...

Светот од неодамна дозна за разводот на Мел Би од сопругот Стефан Белафоте, а како причина за крај на бракот е наведено семејното насилство. Во...

Бред Пит и Анџелина Џоли се раведоа пред шест месеци, а актерот „утеха“ најде во Џенифер Анистон. Според странските медиуми Бред повторно и пишува на...

Дејвид и Викторија Бекам по 18-години во брак ги обновија брачните завети. Церемонија се одржала во нивниот дом, на која присуствувале само шест лица, односно...

Пејачката Наташа Беквалац и нејзиниот сопруг ја прославија годишнината од бракот, а Беквалац своите фанови ги извести на духовит начин. „Кога ми е досадно и...

Гога Секулиќ (39) веќе неколку месеци е во врска со 15-години помладиот спортист Урош Домановиќ(24), а ако судиме според најновата објава, пејачката реши да...

Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ годишнината од брак ја прославија на Тајланд каде уживаа со семејството. Парот прослави „сребрена свадба“ односно 25 години...

Лепа Брена неодамна ја прослави 25-годишнината од бракот со Бобо Живојинивиќ. Брена во интервјуто за емисијата „Ексклузив“ ја откри тајната за среќен и долг брак. „Ние...

Стефан Ѓуриќ - Раста неодамна гостуваше во „Амиџи Шоу“ каде откри разни детали за бракот со сопругата Ана Николи. Раперот признава дека Ана ја запознал...