Тагови Постови тагирани со "бремена"

Таг: бремена

Бакингамската палата овој месец објави дека Кејт Мидлтон е бремена по трет пат, а ова е прв пат да ја видиме војводката во јавност. Како...

Британското кралско семејство добива нов член! Од Кесингтонската палата денес соопштија дека Кејт Мидлтон и нејзиниот сопруг принцот Вилијам се пресреќни што можат да ја...

Веста дека Наташа Беквалац е бремена од своето момче Лука Лазукиќ одекна како бомба, но тоа на пејачката не и се допадна. Пејачката остави сите...

Наташа Беквалац е во вториот месец од бременоста и со партнерот Лука Лазукиќ го очекуваат своето прво дете. Парот е многу возбуден за приновата, и...

Џорџина Родригез е во петиот месец од бременоста, а со славниот фудбалер го очекува првото дете. Роналдо кој е татко на три деца со...

Наташа Беквалац и нејзиниот дечко Лука Лазукиќ во следната пролета ќе станат родители! Српските медиуми веќе на големо пишуваат дека убавата пејачка е во вториот...

Јана Бурческа оваа година ја претставуваше Македонија на Евровизија каде акцентот буквално беше ставен на нејзиниот приватен живот. Одличната „Dance Alone“ беше „засенета“ од евровизискиот...

Поминаа помалку од два месеци откако на свет ги донесе близнаците Руми и Сер Картер, но Бијонсе не го крие својот изглед по породувањето. Пејачката...

Македонската фолкерка, Сања Гроздановска - Сани ужива во втората бременост, а тоа го потврдуваат нејзините фотографии на социјалните мрежи. Пејачката иако е во поодмината бременост,...

Пред неколку месеци во јавноста се појави информацијата дека Ким Кардашијан и Кание Вест ќе станат родители со помош на сурогат мајка. И додека светот...