Тагови Постови тагирани со "бугарија"

Таг: бугарија

Елена Велевска го претстави видеото за нејзината нова песна на бугарски јазик насловена „Уволнен си от живота ми“. Во видеото фолкерката го покажа своето секси...

Српската фолк дива Цеца добила бакшиш од 5.000 евра од бургаскиот бизнисмен Пламен Дишков наречен Келани за ноќта на Нова година, пишува “Таблоид”. Цеца ги...

Бугарските државјани организирано преку социјалните мрежи бараат Цеца биде претседателка на нивната земја. Но, денеска позната фолк дива изјави дека не сака да влегува во...

По земјотресот од 26 јули 1963 година, Скопје вчера го доживеа најсилниот потрес во последните 110 години. По двата утрински земјотреса со јачина од 2,9...

Слаткаристика деновиве го снимаше музичкиот видео запис за неговата новa дует-сингл песна “Тик Так“. Гостин на истата e најпопуларниот, истакнат артист и автор од...

Проектот за долгометражен анимиран филм „Јон Вардар против Галаксијата“ влезе во официјалната селекција на проекти кои ќе бидат презентирани на 13-от копродукциски форум „Софија...

„1001 ноќ“, „Езел“, „Кога лисјата паѓаат“, „Величенствениот“, „Љубов и омраза“, се само дел од турските тв-серии кои освоија милиони гледачи во земјите на Балканот,...

Македонската филхармонија вечер во Домот на АРМ ќе одржи концерт насловен „Виолината на Алина“ на кој како солист ќе се претстави виолинистичката ѕвезда...

Иако и денеска важи за голема ѕвезда во Бугарија, таа беше вистинска сензација пред десетина години. Во 2003-та година, кога таа ја отпеа песната...

Во Домот на АРМ вечер Македонската филхармонија ќе одржи симфониски концерт насловен „Фантастичен бутик“, на кој премиерно ќе прозвучи истоимениот балет од Росини/Респиги. Под палката...