Тагови Постови тагирани со "венчавка"

Таг: венчавка

Наташа Беквалац на 25-ти септември по трет пат ќе го каже судбоносното „ДА“. Овој пат тоа ќе го направи на нејзиниот нов избраник, бизнисменот...

Миранда Кер во месец мај му го кажа судбоносното „ДА“ на Еван Спигел на интимна венчавка во неговиот дом. На венчавката присуствувале само 45 гости,...

Грчкиот пејач Сакис Рувас по 14 години заеднички живот и 4 деца со манекенката Катија Зуголи конечно се ожени. Како пишуваат медиумите, парот се венча...

Миранда Кер пред две недели се омажи на тајна церемонија, а јавноста сеуште ја нема видено венчаницата на моделот или можеби дел од атмоферата. Но,...

Миранда Кер овој викенд по втор пат го кажа судбоносното „ДА“, овој пат на билионерот Еван Спигел. Венчавката се одржала во домот на основачот на...

Пипа Мидлтон овој викенд ја имаше својата венчавка од соништата со нејзиниот избраник Џејмс Метјус. Судбоносното „ДА“ таа го изговори во фустан со потписот на...

Во светските медиуми денеска беше објавена веста за скандал на македонска венчавка во Австралија. Венчавката на Метју Карионе и Ребека Бечваровска станала хаос откако се...

Амбер Херд кон почетокот на годината се разведе од славниот актер Џони Деп, но по се изгледа не и требаше многу време за повторно...

Во јавноста се ширеа гласините дека британската пејачка Адел тајно се венчала со својот партнер со кој беше во врска 5 години за Божиќ. Адел...

Пејачката Александра Пријовиќ сними дует со Ацо Пејовиќ, меѓутоа оваа унформација брзо падна во втро план. Големо внимание привлече прстенот на раката на Александра кој...