Тагови Постови тагирани со "венчаница"

Таг: венчаница

Миранда Кер во месец мај му го кажа судбоносното „ДА“ на Еван Спигел на интимна венчавка во неговиот дом. На венчавката присуствувале само 45 гости,...

Пипа Мидлтон овој викенд ја имаше својата венчавка од соништата со нејзиниот избраник Џејмс Метјус. Судбоносното „ДА“ таа го изговори во фустан со потписот на...

Бразилскиот модел, Адриана Лима се појави на црвениот тепих во Кан и ги остави сите без зборови. Моделот за премиерата на филмот „Loveless“, на рускиот...

Српската пејачка Наташа Беквалац ги збуни своите фанови со гласините дека повторно се мажи. Наташа на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која позира...

Мараја Кери за потребите на новиот спот за песната „I don`t“ ја запалила венчаницата која требаше да ја носи на свадбата со милијардерот Џејмс...

Српската старлета Сораја Вучелиќ не сме навикнати да ја гледаме во вакво издание. Сораја облекла венчаница и им позираше на фотографите, а фановите го пофалија...

Сара Џесика Паркер го имаше својот „Пепелашка“ момент, откако по 10-години се појави на доделувањето на Залатните Глобуси. За ова појавување актерката се одлучи за...

Маргот Роби оваа недела се омажи со Том Акерли на тајна церемонија во Австралија. И додека експертите за накит веќе го проценија нејзиниот прстен, модните...

Мараја Кери и Џејмс Пацкер осум месеци беа верени, а во септември објавија дека повеќе не се заедно. Но, очигледно пејачката не била свесна дека...

Анастасија Ржнатовиќ знае како да го привлече вниманието на совијалните мрежи, а во тоа некогаш и помага и нејзината мајка. Вчера, Анастасија на Инстаграм објави...