Тагови Постови тагирани со "веридба"

Таг: веридба

Принцот Хари наводно ја запроси својата девојка, актерката Меган Маркл, а тоа го направил за време на кампирањето во Боцвана. Британските медиуми велат дека актерката...

Македонската пејачка Симона Поповска овој викенд направи забава по повод нејзината свршувачка со младиот бизнисмен, Кристијан Поповски. Парот ги изненади сите откако на социјалните мрежи...

Катарина Ивановска пред неколку месеци стана мајка и на свет го донесе синот Вања. Моделот е во долгогодишна врска со нејзиниот партнер Џобе со...

Откако во 2014-та година се разведе од Марко Јариќ, Адриана Лима често ја поврзуваа со многу момци, но со никој сериозно. Се до моментот кога...

Елена Ристевска е уште една јавна личност во иза која и ја честиташе веридбата на Каролина Гочева. Пејачката на Инстаграм објави досега невидена фотографија од...

Каролина Гочева вчера се вереше со својот избраник, уметникот Михаил Корубин, а честитките и убавите желби не застануваат! Фотографијата на Инстаграм собра илјадници лајкови, но...

Каролина Гочева синоќа не изненади сите, откако се вереше со момчето Михаил Корубин! Запросувањето се случи во Париз, а беше потврдено со фотографија на Инстаграм. На...

Македонското девојче, Каролина Гочева вчера во градот на љубовта кажа „ДА“. Пејачката ја прифати понудата за брак од нејзиното момче Михаил Корубин со кого е...

Јована Јоксимовиќ која со Жељко го има синот Коста, а на пат е и принова од близнаци, реши да раскаже за нејзината врска со...

Лејди Гага вчера го прослави својот 31-ви роденден, а тоа го стори со нова фризура. Пејачката на социјалните мрежи објави фотографија на која е бринета,...