Тагови Постови тагирани со "врска"

Таг: врска

Сопругата на фолк пејачот, Аца Лукас, веќе некое време се гледа со српскиот кошаркар, Марко Јариќ. Наводно, Соња поради кошаркарот решила да стави крај на...

Кејти Пери и Тејлор Свифт со години не се во добри односи, и кога сите мислеа дека ќе ја закопаат секирата, пејачката реши да...

Српскиот кошаркар, Марко Јариќ пред две години, веднаш по разводот со Адриана Лима, се впушти во љубовна врска со моделот Душица Савиќ. Детали за нивната...

Со месеци се шпекулира дека Амбер Хард, екс сопругата на Џони Деп е во врска со Елон Маск, сопственикот на „Tesla“. А, синоќа официјално беше...

Кајли Џенер и Тајга беа заедно три години, но очигледно не им беше потребно многу време за да си најдат нови партнери. И откако раперот...

Светот од неодамна дозна за разводот на Мел Би од сопругот Стефан Белафоте, а како причина за крај на бракот е наведено семејното насилство. Во...

Кајли Џенер и Тајга беа 3 години во турбулентна врска. Неколку пати раскинуваа, па се смируваа, за на крај минатата недела, реалити ѕвездата реши...

Ријана и Дрејк имаа турбулентна врска, па јавноста не можеше точно да знае кога тие се заедно, а кога не. Единствено „официјално“ соопштение се случи...

Поранешната девојка на Вељко Ражнатовиќ, Ксенија Бујисиќ, на концерт дошла заедно со синот на најголемата фолк ѕвезда Шабан Шаулиќ, Михајло. Ксенија се потруди да не...

Нема да кажеме ништо ново ако заклучиме дека жените кои имаат изградено самодоверба поинаку функционираат во врските од оние кои немаат. Тие знаат дека се...