Тагови Постови тагирани со "гласање"

Таг: гласање

Салвадор Собрал е новиот победник на Евровизија, а музичкото натпреварување следната година ќе се одржи во Португалија. За жал нашата претставничка Јана Бурческа не...

Српската пејачка Јелена Карлеуша вчера ја исполни својата граѓанска должност и излезе да гласа на претседателските избори во Србија. Фотографијата на која Јелена го заокружува...

Вчера во Македонија се одржаа предвремените парламентари избори, на кои граѓаните го искористија своето демократско право и излегоа на гласање. Помеѓу оние кои гласаа беа...

Џастин Тимберлејк само поради една фотографија може да заврши 30 дена во затвор и да плати парична казна. Пејачот објави фотографија од гласачки параван, а...

Откако заврши јубилејното 60-то издание на Евровизија кое се одржуваше во Виена, а победи претставникот на Шведска, Монс со песната „Heroes“ беше соопштено дека...

Откако вчера ја објавивме информацијата за скандалот на фестивалот за фолк песни Цветници кој се одржуваше во Македонската радиот телевизија, а во кој пејачот...

За скандалот со местењето на телефонското гласање на фестивалот „Скопје 2014“, што се случи во ноември минатата година, на кој се избира наш претставник...

Ема Вотсон (25) победи на престижниот избор за „Најубава жена на годината“ на машкото списание „Ask Men“. За изборот гласаа читателите и уредништвото на...

Македонското знаме e со најубав изглед во светот, според изборот што го организираше канадскиот весник „Прованс“. Знамето на Македонија освои најмногу гласови, а во финалето...

„Хендбол планет“ ги објави резултатите од гласањето за најдобрите во 2014-та година. Според гласовите на специјализираниот портал за ракомет капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил...