Тагови Постови тагирани со "годишнина"

Таг: годишнина

Тамара Тодевска денеска слави годишнина од брак, а како секоја модерна сопруга, честитката до Александар пристигна преку Фејсбук. Пејачката ја смени нејзината профилна фотографија и...

Ким Кардашијан и Кание Вест вчера ја прославија третата годишнина од брак. Старлетата на социјалните мрежи, но и на нејзиниот веб сајт објави неколку фотографии...

„Не можам да верувам дека поминаа три години“, напиша Ким Кардашијан Вест на нејзиниот сајт. Покрај пораката таа објави и досега невидени фотографии од венчавката,...

Силвестер Сталоне може да се пофали со среќен и хармоничен брак веќе 20-години. Актерот е во брак со бившата манекенка, Џенифер Флавин со која има...

Бијонсе и Џеј Зи вчера ја прославија 9-тата годишнина од брак, а тоа го направија на романтично патување во Гранд Кањон. Фотографиите кои ги објави...

Пејачката Наташа Беквалац и нејзиниот сопруг ја прославија годишнината од бракот, а Беквалац своите фанови ги извести на духовит начин. „Кога ми е досадно и...

Раперот Кание Вест пред неколку дена беше итно пренесен во болница поради нервен слом. После тоа следеле и халуцинации, а неговата состојба уште е критична. Во...

Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована ја прославија втората годишнина од бракот. По тој повод, Жељко ја изненади Јована со романтична вечера во познат белградски...

Викторија и Дејвид Бекам денес имаат четри деца, успешни кариери и брак исполнет со љубов и разбирање. А, додека фудбалерот се пензиониораше од теренот, неговата...

Српската пејачка Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг, српскиот фудбалер Душко Тошиќ синоќа ја прославија 10-годишнината од својот брак. Во присуство на блиските, Јелена и Душко...