Тагови Постови тагирани со "гости"

Таг: гости

Српскиот пејач Аца Лукас на 29 април ќе прави концерт во „Комбанк Арена“, а пејачот ги најави и гостите кои ќе бидат присутни. Аца откри...

Пред нас е сезоната на свадби, па доколку сте поканети и размислувате што да облечете, ние сме тука да ви помогнеме. „Vogue“ направија листа на...

На настапот за српската Нова Година пејачката Рада Манојловиќ направи навистина добра забава. Пејачката заводливо играше во тесен, краток фустан, а фановите во првите редови...

Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ во присуство на најблиските ја прослави куќната слава Св. Никола. На славата дојдоа нејзините пријатели со кои таа секојдневно се дружи,...

Боки 13 изминатиот викенд својот 30-ти јубилејен роденден го прослави со голема приватна забава. Прославата се одржа во скопски Орман, а на истата присуствуваше цел...

Популарната пејачка Сека Алексиќ вчера ги собра своите пријатели и соработници на веќе традиционалната новогодишна вечера. Во пријатна атмосфера Сека наздравила со секој од нив...

Најголемата српска слава Свети Никола, во саботата се славеше и во домот на фолк ѕвездата Светлана Ражнатовиќ. Вилата на Цеца беше полна, а традиционално како...

Толку пари можете да добиете само ако играте лото. Неколку денови после свадбата на годината, Северина и Игор Којиќ полека ги сумираат впечатоците, но и...

Славните гости сепак не можеле да му оддолеат на искушението и да направат некое селфи. И покрај забраната, многумина се фотографирале на свадбата на...

Како што пишува Блиц, хрватската поп пејачка Северина Вучковиќ поминала мирна ноќ во хотелот, одмарајќи се пред најважниот ден во нејзиниот живот. Гостите веќе...