Тагови Постови тагирани со "деца"

Таг: деца

Сопругата на Џорџ Клуни, Амал на свет ги донесе близнавите Ела и Александар. Веста во медиумите ја објави нивниот портпаротл, кој додаде интересна анегдота: „Џорџ е...

Природата има изненадувачки позитивно влијание на здравјето на луѓето, а особено на децата. Игрите на отворено се непотиснати и креативни, од нив децата учат како...

Анџелина Џоли конечно почна да се вселува во новиот дом во Лос Анџелес вреден 25 милиони долари. Пред имотот беше забележан камион за преселба со...

Осум месеци по нивниот развод, светските медиуми пишуваат дека Бред Пит и Анџелина Џоли се на работ да се смират. Двојката наводно се смирила и...

Анџелина Џоли по разводот си го пронајде својот нов дом, во кој ќе се всели со 6-те деца. Станува збор за палата во која некогаш...

Можеби потекнува од Мексико, но пињатата е новата омилена играчка на детските родендени во Македонија! Станува збор за играчка направена од хартија и картон, украсена...

Џорџ и Амал Клуни пред неколку месеци открија дека очекуваат близнаци, но досега не го објавија полот на бебињата. И додека го чуваат во строга...

1-ви април, Денот на шегата оваа година се паѓа во сабота, но тоа не беше пречка децата во училиштата да продефилираат со маски и...

Џорџ и Амал Клуни очекуваат близнаци, а актерот веќе „сериозно“ размислува за имињата на своите деца. Џорџ моментално го промовира својот нов филм, комедијата „Suburbicon“,...

Кога Алекс Болен, фотографка од Мисури, останала бремена со своето прво дете се приклучила кон неколку Фејсбук групи во кои се споделувале искуства поврзани...