Тагови Постови тагирани со "доктор"

Таг: доктор

Иако Рики Мартин е во хармонична врска со Џаво Јосеф, тоа не значи дека не може да ужива во згодите фраери на Истаграм. Пејачот овој...

Бијонсе пред еден месец ги изненади фановите со веста дека очекува близнаци со сопругот Џеј Зи. И додека пејачката не открива во кој месец од...

Раперот Кание Вест морал да биде одведен во болница со помош на полиција и бил врзан со лисици за да можат да го совладаат...

За многумина Софија Вергара е една од најубавите и најсовршените жени на планетава, но очигледно таа смета дека има недостатоци. 44-годишната актерка беше забележана како...

Станува очигледно дека сите холистички доктори кои се убиени дознале преку своите истражувања дека енземскиот протеин намерно се додава во вакцините за да се...

Познатата раперка правеше операција за зголемување на градите во 2015 година, а истото го потврди во интервју за „Vogue“ во март оваа година. Иги Азалеа...

Еден ден пред смртта на Принц, неговиот асистент закажал состанок со доктор од Калифорнија кој е специјализиран во областа на зависност од наркотици. Докторот Ендру...

Познат како @doctor.mike на Инстаграм, д-р Микаил Варшавски има повеќе од 1 милион следбеници и беше прогласен за „Најсекси доктор“ од страна на магазинот...

Откако се породи по втор пат Ким Кардашијан ретко ја гледаме во јавност. Но, за разлика од раѓањето на ќерката Норт, овој пат старлетата...

Речиси сите родители порано или подоцна наоѓаат начин како да го смират своето бебе кога плаче, но зошто да се мачите со различни трикови...