Тагови Постови тагирани со "евровизија"

Таг: евровизија

Салвадор Собрал е новиот победник на Евровизија, а музичкото натпреварување следната година ќе се одржи во Португалија. За жал нашата претставничка Јана Бурческа не...

Откако во самиот финиш на Евровизија, Србија ги додели своите бодови од гласањето, Марија Шерифовиќ не издржа, а да не се јави на социјалните...

Јана Бурческа со „Dance Alone“ синоќа не успеа да не однесе во финалето на Евровизија, но секако не направи главна вест во странските медиуми. Нејзината...

Тамара Тодевска моментално ужива на семеен одмор, но тоа не ја спречи да ја изрази својата среќа за Јана Бурческа. Македонската пејачка на Фејсбук и...

За време на втората полуфинална вечер, Марија Шерифовиќ му упати поддршка на хрватскиот претставник, Жак Хоудек. На официјалниот профил на Евросонг беше објавен дел од...

Јана Бурческа синоќа не успеа да се пласира во финалето, но секако оваа Евровизија ќе ја памети цел живот. Откако со промо видеото објави дека...

Македонската претставничка, Јана Бурческа на втората полуфинална евровизиска вечер настапи со „Dance Alone“. Таа од Киев откри и добро чувана тајна. Со евровизискиот промо спот,...

Денес во Киев ќе се одржи втората полуфинална вечер на која ќе насапи и нашата Јана Бурческа. А, во пресрет на Евровизија ајде да се...

Вечерва во Киев се одржува втората полуфинална вечер на која ќе настапи Јана Бурческа. Македонската претставничка на годинешниот избор на песна на Евровизија, со...

Синоќа во Киев започна 62. издание на Евросонг. Во украинската престолнина се одржа првата полуфинална вечер во која беа избрани десетте земји кои ќе се...