Тагови Постови тагирани со "емисија"

Таг: емисија

Време е да ги разладиме летните горешнити и да го разбудиме спортскиот дух со втората сезона на емисијата „Подводно“. По пауза од една година...

Цеца Ражнатовиќ минатата недела го прослави својот 44-ти роденден, а по големата прослава за прв пат проговори во емисијата на Огњен Амиџиќ. Пејачката на...

Децата на Аркан и Цеца Ражнатовиќ денес се добро познати во јавноста, но дали знаете како за прв пат Вељко беше претставен во јавноста? Пејачката...

На јавноста и е познато дека Жељко Ражнатовиќ Аркан е убиен на 15 јануари 2000-та година во белградскиот хотел „Интернационал“. Аркан бил застрелан со три...

Владо Георгиев важи за еден од најголемите шмекери на Балканот, а својот шарм го покажа и во Скопје. Пејачот пристигна во нашата метропола за да...

Во наредната емисија на „Ѕвездите на Гранд“, Аца Лукас и Јелена Карлеуша повторно ќе прават шоу. Јелена Карлеуша објаснуваше дека нејзините песни не може да...

Директорот на „Гранд“ Саша Поповиќ ќе ги израдува сите фанови на неговите емисии со нов проект. Имено, Поповиќ одлучил повторно да се емитува некогаш најгледаната...

Српскиот водител Огњен Амиџиќ, кој е во брак со македонката Даниела Димитровска, остана како попарен во својата емисија, при гостувањето на парапсихологот кој го...

На снимањето на новогодинешната програма за телевизијата „Пинк“ ѕвездите можевме да ги видиме во навистина секси изданија. Но, српската старлета, а од неодамна и пејачка...

Огнен Амиџиќ во својата емисија објавил снимка од Рада Манојловиќ поради што пејачката навистина се засрамила. Огнен објавил сцена на која Рада зборува за тоа...