Тагови Постови тагирани со "жири"

Таг: жири

Во исчекување на второто издание на SHOWTIME - единствената конференција во Македонија, за трендови во евент индустријата, која ќе се одржи на 30ти мај,...

Дара Бубамара по операцијата на слепо црево, се врати во улогата на жири во „Ѕвездите на Пинк“, но имаше еден услов. Пејачката побарала да седи...

Роко Блажевиќ од Сплит е вистинско освежување за музичкото шоу „Ѕвездичките на Пинк“. Поради неговиот глас често можеме да видиме солзи кај судиите. И овојпат натпреварувачите...

Новата сезона на музичкото шоу „Пинкови Ѕвезди“, донесе и нова жири комисија. Цеца, Харис Џиновиќ, Марина Туцаковиќ, Мирослав Илиќ и Бора Чорба заминаа од шоуто,...

Mузичкото натпреварување „Ѕвездите на Пинк“ оваа сезона носи многу изненадувања. Емитувањето треба да почне наскоро, а пред самиот старт откриено е уште едно ново...

Долго време се шпекулираше за иднината на оваа сезона на „Ѕвездите на Гранд“ бидејќи дојде до големи промени. Шабан Шаулиќ го напушти ова шоу, а...

Жирито во оваа сезона на „Пинкови ѕвезди“ го сочинуваат: Светлана Цеца Ражњатовиќ, Бора Чорба, Мирослав Илиќ, Марина Туцаковиќ и Харис Џиновиќ. Како што стојат...

Во „Ѕвездите на Гранд“ дојде до нова промена во жирито. Од неодамна на местото од Шабан Шаулиќ седи Аца Лукас, а сега на снимањето...

Шабан Шаулиќ и Драган Стијковиќ - Боснац на последното снимање на „Ѕвездите на Гранд“ физички се пресметале. Па по инцидентот, Шаулиќ го известил Саша Поповиќ...

Богољуб Митиќ - Ѓоша е дел од оваа сезона на „Твоето лице звучи понзнато“ и од недела во недела се повеќе ја забавува публиката...