Тагови Постови тагирани со "земји"

Таг: земји

Синоќа во Киев започна 62. издание на Евросонг. Во украинската престолнина се одржа првата полуфинална вечер во која беа избрани десетте земји кои ќе се...

Синоќа и официјално започна 61. по ред издание на „Евровизија“, а во рамките на првата полуфинална вечер имавме можност да слушнеме 18 композиции, од...

Популарната серија „Игра на тронови“ се снима според серијалот на книги на авторот Џорџ Р.Р. Мартин, а идејно се темели на Југославија. Писателот во интервју...

Тие се славни, богати и омилени, но во нивните пасоши нема да видите печати од некои земји. На некој ѕвезди забраната за влегување во одредени...

Наводно либерална, а во суштина толку окована во политички стеги, така најдобро може да се опише музичкиот натпревар Евровизија. Настан кој слободно може да се...

Манекенката која досега многупати ја гледавме во креации на македонските дизајнери, а на писта секогаш умеела да биде најдраматична и впечатлива, успеа да се...

Евровизиските обложувалници ја погрешија прогнозата во однос на песните од земјите учеснички кои ќе се најдат во финалната вечер. Иако Европа и Македонија веруваа дека...

Венчавката е најубавиот ден во животот на сите, па зошто наместо еден да трае повеќе дена? Една брачна двојка од Лос Анџелес, по професија актобати,...

Нашата популарна пејачка Елена Ристеска по повод 60-от јубилеен роденден на Евровизија, по барање на eurosong.hr се најде во улога да ги селектира и...

Откако дознавме дека нашиот претставник Даниел Кајмаковски ќе настапи во првата полуфинална евровизиска вечер, сега ги откриваме и деталите под кој реден број ќе...