Тагови Постови тагирани со "изложба"

Таг: изложба

Сигурно барем еднаш во животот сте погледнале филм за возрасни, но дали некогаш сте се запрашале како се изгледа зад камерите. Француската фотографка, Софи Ебрард...

Секоја мајка го знае моментот кога ќе го облече својот омилен фустан и за само една секунда на него ќе има отпечаток од валканото...

Денес во јавноста се појавија вестите дека Скарлет Јохансон по две години брак се разведува од Ромен Доријак. Гласините започнаа откако беше фотогрфаирана без венчалниот...

Во сабота на 24 декември, во Музејот на современа уметност ќе биде отворена нова галерија, со поставката насловена „Кон новите пунктови“. Музејот со оваа изложба...

Музејот „Прадо“ во Мадрид за првпат во јавноста го изложи „Портрет на Филип Трети“, кој после долго истражување и техничка анализа, му беше препишан...

Изминатиот викенд во Гевгелија, сестрата на Елена Ристеска одржа самостојна изложба под насловот „Сенки“. На изложбата на Драгица присуствуваше целото семејство, а најмногу внимание предизвикаа...

Галеријата „Blum & Poe“ во Лос Анџелес, прикажува ново инсталација, кревет со восочни фигури на познати американски личности од видеото на Кание Вест...

На изложба на птици во Австралија еден орел зграпчи дете и се обиде да го однесе како свој плен. Орелот со своите канџи го фатил...

Музејот на Град Скопје вечер ќе отвори изложба - ретроспективен пресек на архитектонското и дизајнерско творештво на архитектката Билјана Филиповска. - Во изминатите 40...

Изложба на акварели „(По)трагите на водата“ вечер ќе биде отворена во изложбениот салон на Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ во Куманово.Организатори се Националната...