Тагови Постови тагирани со "исланд"

Таг: исланд

Ракометната репрезентација на Македонија синоќа славеше голема победа против репрезентацијата на Исланд. 30-25 беше крајниот резултат постигнат на теренот во „ Борис Трајковски“. Со ова Македонија...

Изборот за Мис на Европското фудбалско првенство беше одржан во германскиот град Руст во почетокот на јуни. Иако Исланд, најголемото изненадување на овогодинешното европско првенство...

Алмар Аткинсон е студент од Исланд кој решил да направи еден експеримент, па се затворил во кутија од плексиглас и таму живее целосно гол...

Тинејџерската ѕвезда заминал на Исланд каде направил нешто несекојдневно. Иако во оваа ладна земја, далеку на северот, температурите веќе се неколку степени над нулата, Џастин...

Холивудските ѕвезди најчесто празниците ги поминуваат на некоја прекрасна сончева плажа, но не и Бијонсе и Џеј Зи. Тие оваа година за празиците заминаа на...

Македонската женска ракометна репрезентација вчеравечер загуби на гостувањето во Исланд со убедливи 33:23 и како последна ќе заврши во квалификациската група за пласман во...

Денес најдобрата женска ракометна репрезентација на Македонија го игра претпоследниот дуел од квалификацискиот циклус за пласман на Светското Првенство кое се одржува наредната година. Нашите...

Поезијата на Никола Маџиров го отвора тематот „Нова земја” на едно од најпрестижните холандски книжевни списанија „Терас”, а исландското списание „Стина” на страниците за...

Одиграни натпреварите од три квалификациски групи за ЕП 2016. Селекцијата на Холандија продолжи со своите бледи партии по Мундијалот во Бразил и забележа нов втор...

Сателитот на Наса, Ландсар 8 пред неколку дена направи прекрасни фотографии од ерупцијата на вулканот Бардарбунг на Исланд, чија лава веќе неколку недели постојано...