Тагови Постови тагирани со "италија"

Таг: италија

Џорџ и Амал Клуни уживаа во романтична вечера во Италија. 56-годишниот актер и 39-годишната адвокатка, кои минатиот месец станаа родители на близнаци, беа фотографирани...

Никол Шерцингер ги демантираше гласините дека се разделиле со Григор Димитров, па двојата се појави заедно на летување во Капри. Папараците ја фатија двојката како...

Кејти Пери со пријателите и семејството летува во Италија, но изгледа летувањето и донесе нова љубов. По раскинување на врската со Орландо Блум, ова е...

Џорџ и Амал Клуни во јуни станаа родители на Ела и Александар, а по речиси еден месец новите родители решија да се опуштат на...

Ели Голдин моментално прави пауза од музичката сцена и е посветена на уживањето со своето момче. Пејачката со Каспер Џоплинг е во Италија, поточно летува...

Многу се ретки приликите кога наследничките на Моника Белучи ги гледаме во јавност. Но, вчера во Милано папараците успеаа да ги фотографираат двете девојки, Леона...

На социјалните мрежи се појави фотографија од Аркан, после апсењето во италија во седумдесетите. Аркан никогаш не криел дека имал бизнис пред политичката кариера. На фотографијата...

Познатиот српски пејач и Жељко Јоскимовиќ и неговата сопруга Јована ја искористија паузата од обврски и појдоа во познатото зимско одморалиште Ортисеи, каде уживаат...

Ексцелзиор хотел Галија во Италија е место каде се наоѓа најдобриот, најлуксузниот апартман за 2017 година, според изборот на реномираните „World Travel Awards“. Апартманот Катара,...

Пакистан На 8 октомври 2005 година катастрофален земјотрес со јачина од 7.6 го погодил Кашмир, Пакистан. Во земјотресот погинале 85.000, а повеќе од 69.000 беа повредени. Азербеџан Земјотрес...