Тагови Постови тагирани со "камп"

Таг: камп

Неодамна заврши третиот по ред ракометен камп „Кирил Лазаров 7“ кој оваа година ги надмина очекувањата и на организаторите, но и на учесниците во...

Од 20 јуни до 2 јули во две смени веќе трета година по ред во комплекс од висока категорија на крајбрежјето во Охрид, ќе...

Откако вчера не изнеади информацијата дека познатиот холивудски актер Орландо Блум го посети бегалскиот камп во близина на Гевгелија, како амбасадор на добрата волја...

Светската премиера на „Breaking Dawn“ 2 дел, последниот дел од сагата „Самрак“, се одржа синоќа во Лос Анџелес. Роберт Патисон и Кристен Стјуарт на премиерата на...

Чикаго Булс ја обнови соработката со тренерот што ја препороди екипата што има огромен потенцијал и која што најверојатно, во наредната сезона ќе добие...

Сексот во јавност е неверојатен. Нормaлно, постои шанса да ве фатат на дело, што не е секогаш одличен начин да се заврши акцијата. Поради тоа...

Кампот „Sеа Оrg“ е наменет и за деца и за возрасни. Постојано е под бурното око на снајперисти, а е заштитен и со бодликава...