Тагови Постови тагирани со "кандидат"

Таг: кандидат

„Ослободување на Скопје“ во режија на Раде и неговиот син Данило Шербеџија, остварувањето е прикажан на посебна проекција во Лос Анџелес, пред номинациите...

Младиот пејач на Гранд Химза Соколовиќ испадна од натпреварот и го обвини жирито дека не било регуларно.       На својот Фејсбук профил тој напиша: Никој не обрна...

Немања Рајак (18) од Земун  во Ѕвездите на Гранд на за песната „ Јa ništa više nemam“ доби нерешен резултат. Левата страна од жирито му...

Филмот за Ејми Вајнаус се најде на пошироката листа кандидати за Оскар, во категоријата за најдобар документарен филм. Од музичките филмови меѓу кандидатите се и...

Македонскиот кандидат за оскар на Американската академија за филмови од неанглиско говорно подрачје, филмот „Медена ноќ“ на режисерот Иво Трајков, во исто време е...

Јоко Оно ги шокирала новинарите кога одговорила на прашањето за нејзиното мислење на тема кандидирање на Хилари Клинтон за претседател и можноста да стане...

Осумдесет и една земја ги кандидираа своите остварувања за најдобар странски филм на 88. доделување на Оскарот, објави американската Академија за филмска уметност и...

Откако Јелена Карлеуша на еден од кандидат од „Ѕвездите на Гранд“ му кажа дека нема да „загризе“ добро ако пее стари песни, кралот на...

Напаѓачот на кинескиот Гвангжу, Џереми Боклиа се посрамоти во дуелот со Јатаи. Мечот заврши 2:2, а играчот од Конго во текот на средината од второто...

Претседателот на Европската фудбалска унија (УЕФА), Мишел Платини до крајот на неделата ќа ја објави кандидатурата за функцијата прв човек на ФИФА јавува „Скај...