Тагови Постови тагирани со "килограми"

Таг: килограми

Ана Николиќ и Раста станаа пресреќни родители на малата Тара, но по породувањето пејачката поминува низ тежок период. Ана е во депресија поради плус килограмите...

Шарлиз Терон се доведе во топ форма за филмот „Atomic Blond“ во кој глуми акциона хероина. На сетот се повредила неколку пати, а целиот процес...

Долго време се зборуваше за анорексијата на Анџелина Џоли, но очигледно тие денови се зад неа. Актерката изненади со својот изглед при посета на меѓународниот...

Ријана со недели е на мета на интернет критики откако се здебели 8 килограми. И додека пејачката ужива во своите нови облини, хејтерите постојано и...

Ријана никогаш немала проблем со вишокот на килограми, а нејзините облини секогаш краделе воздишки. Но, очигледно пејачката повеќе не внимава толку на својот изглед, па...

Кога ќе прашате кој пејач и пејачка се авторитет на српската естрада, 99% од одговорите би биле Шабан шаулиќ и Снежана Џуришиќ. Тие со децении...

Сакате да се ослободите вишокот килограми? Тоа сега може да го направите со пиење вино пред да си легнете. Имено, новото истражување на Универзитетот во...

Пејачот Аца Лукас, откри дека пред 20 години, кога бил зависник од кокаин имал 57 килограми и јадел само еднаш во четири дена. Фолкерот раскажа...

Српската пејачка Јелена Карлеуша на еден настап покажа дека изгледа многу поинаку отколку на фотографиите кои ги поставува на Инстаграм. Таа на социјалните мрежи објавува...

Новата, тенка фигура на српската пејачка Дара Бубамара, која премиерно ја покажа во тесен бел фустан за дочекот на Нова Година, не е резултат...