Тагови Постови тагирани со "кума"

Таг: кума

Атрактивна девојка со својот танц на свадба ги засени присутните, па дури и невестата, а кога ќе видите како меша со задникот се ќе...

Познатите српски пејачки и членови на жирито на музичкото шоу „ѕвездите на Гранд“ Јелена Карлеуша и Марија Шерифовиќ се во многу добри пријателски односи. Токму...

Сека Алексиќ се радува на секој ден поминат во блажена состојба, посебно кога добива подароци за своето малечко. Пејачката веќе објави дека очекува син, а...

Музичарот и Северина се поврзани со долгогодишно пријателство, па дури и кумство, но Цетински на нејзината свадба во Белград не се појави. Како што пишува...

Дојде и големиот ден кога пејачката Тамара Тодевска и официјално ќе стане мажена жена. Церемонија веќе започна, а Тамара и незјиниот избраник, Мачка, заедно со...

Пред 18 години директорот на продукцијата „Гранд“ Саша Поповиќ го кажа судбоносното „ДА“ со својата сегашна сопруга, пејачката Сузана Јовановиќ. Една од најважните гостинки на...

Поранешната девојка на холивудскиот заводник Џорџ Клуни убавата Елизабет Каналис викендов се венчаше со Брајан Пери на Сардинија. Но, убавата невеста изненадувачки не беше во...

По венчавката во Лас Вегас и свадбената церемонија во Винковци, пејачот Тони Цетински и неговара сопруга Дубравка за пријателите направија и трета забава. Последната прослава...

Хрватскиот пејач и по два разводи, не ја загуби вербата во бракот. Тони Цетински по 6 месеци врска ја побара за жена 29-годишната економистка Дубравка...

Сликите од свадбата се појавија на интернет! Судбоносното „Да“ Николина Пишек му го кажа на Видоје Ристовиќ во вторникот во Монте Карло, пишува дневник.хр. Свадбената прослава...