Тагови Постови тагирани со "линија"

Таг: линија

Извори блиски до семејството Кардашијан тврдат дека Кајли Џенер конечно успеа да добие свое реално шоу. Ѕвездата на реалното шоу „Во чекор со Кардашијан“ подолго...

Директорот на Гранд Саша Поповиќ, сними посебна емисија во чест на починатата Јелена Крсмановиќ. Тој се осврна на нејзината кариера и животот, на тоа...

Клое Кардашијан важеше за најдебелата сестра на Кардашијанс, но во последнава година таа без сомнение е најзгодната сестра. 32-годишната старлета својата линија ја доведе до...

Дивата со неверојатен глас со секоја нова песна прави вистински бум, но овој пат нејзината нова фигура овој пат беше во прв план. Адел...

Тестенините колку и да се вкусни, тие сами по себе се скроб кој не е добар за нашата линија. Тоа значи дека 100 грама тестенини...

Една рака може многу да направи, но ако се спои и со другата рака, се остварува цел. Истото е и на полето на претскажување на...

Дури и луѓето кои водат сметка за тоа што јадат можат да претераат доколку добијат поголеми порции, покажала новата студија. Истражувачите велат дека луѓето кои...

Кортни Кардашијан (36) во последно време нема проблем со покажување на своето тело. Таа одлучила да искористи ден за одмор и рекреација, па на обожавателите...

Актерката Мила Јовович пред три месеци стана мајка по втор пат. Меѓутоа, на нејзиното тело не се забележуваат траги од бременост. Мила и нејзиниот сопруг, режисерот...

Нашата популарна пејачка Каролина Гочева е една од најзгодните пејачки на естрадата со манекенска става. Таа за српскиот портал убавина и здравје.рс ги откри триковите...