Тагови Постови тагирани со "макфест"

Таг: макфест

Синоќа во Штип се одржа првата полуфинална вечер на „Макфест 2016”. На 31-то издание на најпознатиот македонски фестивал во придружба на ревискиот оркестар на МРТВ...

Со настап во живо, во гала концертна варијанта, 68 музичари, 12 рок и поп пејачи, како и еден диригент, вечер, во Mакедонската опера и...

Поп пејачката Тамара Тодевска моментално се подготвува за нејзиниот концерт кој ќе го одржи на 27-ми ноември во Арената „Борис Трајковски“. Додека траат подготовките, од...

Некогаш мирна, денеска провокативна и контроверзна. Поп пејачката Наташа Беквалац за себе сака да каже дека е „светица“. Оваа шега се рашири, па сега и фановите...

Помина речиси една недела од завршувањето на фестивалот на забавна мелодија „Макфест“, а повеќето од песните меѓу кои и победничката не сме ги слушнале...

Фестивалот на забавна мелодија „Макфест“ претрпи доста измени меѓу кои нормално и такви во однос на моден аспект. Некогаш овој фестивал се одржуваше кон средина...

Од минатата година Макфест доби едно поинакво руво од она што го паметиме за изминатите 28 години. Но, ајде ќе речеме дека новитетите и измените...

Вчера вечер, на сцената на домот на културата „Ацо Шопов“ во Штип се одржа финалната вечер од 30-то јубилејно издание на фестивалот Макфест. Од...

Ако ја следевте втората полуфинална вечер на „Макфест“ која се одржа вчера во Штип, ајде искрено одговорете ни, на сметка на сексипилната водителка Марјана...

Втората полуфинална вечер на јубилејното 30-то издание на „Макфест“ се одржа вчера во Штип. На сцената на сомот на културата „Ацо Шопов“ беа избрани и...