Тагови Постови тагирани со "матура"

Таг: матура

Голем број јавни личности со задоволство се присетуваат на нивните матурски вечери... што носеле, кој бил нивниот партнер, па дури и како си поминале. Тие...

Матурската вечер е еден од најважните настани во животот на секој средношколец. Притисокот што ќе се носи и како ќе се изгледа секако дека постои,...

Кајли Џенер не дозволи да ја пропушти својата матура, па направи хаос на истата. Реалити ѕвездата со нејзината пријателка реши да се појави на матурата...

Месеците кои доаѓаат ќе почнеме да ја чувствуваме еуфоријата која со себе ја носат матурските прослави. Матурантките веќе размислуваат што ќе носат, а ние имаме...

Сандра Африка го исполни ветувањето кое му го даде на Душан Вуковиќ и беше негова придружничка на матурата. Матурантите од Нови Жедник беа изненадени...

Жељко Јоксимовиќ овој викенд се врати во училишните клупи и ја прослави 25-годишнината од неговата матура. Пејачот на Инстаграм објави селфи на кое во позадина...

Додека сите зборуваат за роденденот на Анастасија Ражанатовиќ, никој не го забележа синот на Лепа Брена кој ја прослави својата матура. Најмалиот син на фолк-пејачката,...

Шопингот преку интернет може да биде многу ризичен бидејќи никогаш не сте сигурни дека тоа што го гледате на сликата во живо изгледа навистина...

Огњен Амиџиќ е еден од најпопуларните водители во регионот, но и еден од најзабавните! Тој очигледно не ги крие ретро фотографиите па во јавноста сподели...

Сандра Африка се согласи да му биде партнерка за матура на Душан Вуковиќ, а веќе подготви и одличен подарок. Имено, пејачката одлучила на својот млад...