Тагови Постови тагирани со "моб"

Таг: моб

Државниот балет на мраз на Санкт Петербург, со грандиозната претстава „Лебедово езеро“ на Петар Илич Чајковски, во саботата и во неделата ги воодушеви присутните...

Со настап во живо, во гала концертна варијанта, 68 музичари, 12 рок и поп пејачи, како и еден диригент, вечер, во Mакедонската опера и...

Ансамблот на Македонската опера и балет вечер со балетската претстава „Петар Пан“ ќе гостува во Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп. Претставата во...

Во Македонската опера и балет (МОБ) вечер ќе биде изведена операта „Адријана Лекуврер“ од Франческо Чилеа, како дел од програмата на 43. Мајски...

Атрактивната пејачка и кантавторка, Туна Сејдиу иако од поодамна не ја гледаме на македонската забавна сцена, таа се уште е актуелна со музичките новитети...

Ансамблот на балетот на Македонската опера и балет (МОБ) вечер ќе ја изведе претставата „Есмералда“ работена според романот „Богородичната црква во Париз“ на Виктор...

Детскиот фестивал „Поточиња“ наместо на 28 и 29 март во Универзалната сала ќе се одржи на 4 и 5 април во Македонската опера и...

По повод празникот Василица, Македонската опера и балет вечер и утревечер ќе одржи два концерта насловени „Најдоброто од најдобрите“ - колаж на најдобрите нумери...

„Го славиме јубилејот“ е насловот на симфонискиот концерт на Македонската филхармонија, кој ќе се одржи вечерва во Македонската опера и балет во 20 часот. Концертот...

Најновото симфониско дело на Александар Пејовски „Делфинови солзи во ветрот - големиот бран“ вечер во МОБ ќе биде премиерно изведено на концертот „Филхармонија на...