Тагови Постови тагирани со "модел"

Таг: модел

Пред два месеци на свет го донесе своето прво дете, а вчера на Канскиот филмски фестивал го имаше своето деби по породувањето. Ирина Шајк вчера...

Бразилскиот модел, Адриана Лима се појави на црвениот тепих во Кан и ги остави сите без зборови. Моделот за премиерата на филмот „Loveless“, на рускиот...

Заносна, раскошна, „плус сајз“... како и да ја „обележите“, Ешли Грејем е манекенка која не може да помине незабележана. Особено не сега кога одлучила...

Ешли Грахам е најпознатиот плус-сајз модел во светот, а убавата дама синоќа се појави на Time 100 гала вечерта. Моделот блесна во долг црн фустан...

Ирина Шајк и Бредли Купер станаа родители! Според „People“, моделот се породила пред две недели, но среќната вест сеуште се држи во тајност. 31-годишната Ирина и...

Синди Крафорд денес има 51-година, но на нејзиниот изглед слободно може да и љубоморат далеку помлади колешки. Екс топ моделот се појави на плажа во...

Наоми Кембл повеќе од 30-години е дел од светот на моделите, но годините за неа ништо не значат. 46-годишниот модел во провокативно издание застана пред...

Тајра Бенкс која од неодамна стана мајка повеќе од очигледно е дека ужива во новата улога, но и во новиот начин на живот. 43-годишниот модел...

Леонардо Ди Каприо веќе некое време е во врска со моделот Нина Агдал или поточно вклупно 9 месеци. Иако актерот ретко се појавува во јавност,...

Марк Џејкобс во своите редови секогаш ги има најпопуларните модели, но со рекламата за новата пролетка колекција ги изненади сите. И додека светот очекуваше добро...