Тагови Постови тагирани со "награда"

Таг: награда

Помина една недела откако во јавноста се појави информацијата дека Бијонсе стана мајка на близнаци иако сеуште нема официјална потврда. Сепак пејачката ја имаше...

Германската полиција во соработка со колегите од Австрија направи фото-робот на убиецот кој во Германија и Австрија уби две жени на ист начин на...

Винаријата „Сковин“ на меѓународниот саем за вина „BeoWine Fair“ кој се одржува во Белград се закити со две сребрени награди. Наградените вина доаѓаат од Finest...

Познатата пејачка Мајли Сајрус на доделувањето на МТВ наградите во 2014 година, како придружба со себе го зема бездомникот Џеси Хелт. Таа на Џеси му...

Ако не бевте возбудени за овогодинешните „MTV VMAs“, спремете се зошто „Bad Gal Riri“ настапува на сцена. Пејачката изјави дека ќе ја прими „Мајкл Џексон...

Даниел Кајмакоски е победник во последната сезона на регионалното шоу „Твоето Лице Звучи Познато“, каде освои награда од 25.000 евра. Бидејќи шоуто е од хуманитарен...

Даниел Кајмакоски синоќа ја однесе обедата во „Твоето Лице Звучи Познато“ со што доби 25.000 евра кои треба да ги донира во хуманитарни цели. Нашиот...

По дваесет години чекање Леонардо ди Каприо е апсолутно сигурен добитник на “Оскар”. Тоа се гледа од прогнозите на букмејкерите за церемонијата во февруари. Во...

Поранешниот вработен во Google, Sanmay Ved кој сосема случајно, на една минута стана сопственик на најмоќниот интернет домен на светот „Google.com“ е награден од...

Кратко траеше среќата на една жена од англискиот град Вустр, која несакајќи го испрала во машина нејзиното добитно ливче на лото. Ливчето било вредно 33...