Тагови Постови тагирани со "награди"

Таг: награди

Рита Ора многу често знае да не изненади со провокативни појавувања, па така е и овој пат. Синоќа пејачката немаше проблем да покаже малку повеќе...

За време на генералната проба на доделувањето на Оскарите, огромен реквизит паднал на сцената и иништил камера. За среќа никој не бил повреден, но после...

Пејачката Емина Јаховиќ со сопругот Мустафа Сандал и пријателите отпатува во Лос Анџелес и на социјалната мрежа се пофали со фотографија од Греми наградите. Пејачката...

Џенифер Лопез блесна во долга црна тоалета на доделувањето на наградите People's Choice. Но, никој не очекуваше токму латино убавицата да доживее мала незгода на...

Сезоната на награди започна вчера, кога во хотелот „Беверли Хилтон“ се одржа 74-тото по ред доделување на Златниот Глобус. Манифестацијата ги собра најголемите имиња од...

Српската пејачка Марија Шерифовиќ е една од најуспешните, а и најнаградуваните музичари во Србија. Но, голем дел од нејзините статуетки завршиле во рацете на крадци...

Доколку го пропуштивте доделувањето на ЕМИ наградите кое се одржа синоќа еве ја листата на победниците. Најдобра гостинска актерка во комедија Тина Феј и Ејми Фелер,...

Црвениот тепих во „Microsoft Theater“ во Лос Анџелес синоќа на едно место ги собра најголемите ТВ ѕвезди. Поводот беше 68-годишното доделување на „Еми“ наградите. Пријанка Чопра,...

Синоќа во Њујорк беа доделени MTV видео наградите, а Бијонсе беше апсолутен победник. На доделувањето на музичките награди во Медисон Сквер Гарден, Бионјсе доби осум...

Легендарниот Коби Брајант вчера ја прими наградата на ТВ-каналот Nickelodeon Kids’ Choice Sports 2016, која се доделува од 1988 година, според гласовите на гледачите. Во...