Тагови Постови тагирани со "наполи"

Таг: наполи

Реал Мадрид победи против Наполи во првиот натпревар од осмина финалето во ЛШ со 3:1. Реал успеа да победи по пресврт, откако прво Инсиње му...

Под истрага на италијанската финансиска полиција се 64 лица од 35 клубови, а помеѓу нив се и неколку големи имиња од Милан, Наполи, Лацио. Италијанската...

Наполи успеа да слави на гостувањето во Белгија кај Бриж со 0:1, на дуелот кој се одигра без гледачи. Благодарение на Влад Кирикеш, кој...

Во рамките од 13. коло во италијанската Серија А.. Наполи се врати на врвот после осмата победа на гостувањето кај Верона со 0:2. Повеќе на: sport365.mk

Две екипи успеаја да обезбедат пласман во плеј-офот. Таму ќе бидат Наполи кој со 5:0 го декласираше Митјиланд, додека Рапид Виена на гостински терен со...

Се одиграа натпреварите од второто коло во групите Д, Е и Ф во Лига Европа.. Во групата Е Митјиланд славеше на гостувањето со 1:3 над...

Фудбалерите на Наполи добро се испотија на „Сан Паоло“ против тимот на Чезена во 36-тото коло од Серија А. Наполитанците дојдоа до трите бода по...

Одиграни првите полуфинални дуели во Лигата на Европа. Европскиот фудбалски спектакл продолжи и вчеравечер со првите дуели од полуфиналето во Лигата на Европа. Севиља и...

Екипите на Наполи и Интер го одиграа последниот дуел од денешната програма во Серија А и покажаа зошто овој меч го доби епитетот дерби...

Уште еден тим на долгата листа кој се вклучува во трката по потписот на Горан Пандев е германската Херта. Најсериозни опции остануваат Милан и Монако,...