Тагови Постови тагирани со "настапи"

Таг: настапи

Балканските ѕвезди никогаш не зборуваат за нивната финансиска состојба и колку заработуваат од концертите и настапит. Но, на сајтот „Celebrity net worth“ беа објавени податоци...

Северина е веќе во загуба од 300.000 евра поради бременоста. Пејачката која по втор пат ќе стане мајка, го послуша својот доктор кој ја советувал...

Српската пејачка Јелена Карлеуша, како што пишува српски „Курир“, за четири настапи на турнејата во САД, заработила 200.000 долари. Карлеуша во Америка ќе престојува до...

Дел од српските пејачи за Нова година ќе пејат во Црна Гора, а нивниот хонорар ќе достигне огромна сума. Вистинската забава ќе биде во...

Српската фолк пејачка Дара Бубамара го оперирала слепото црево, а на обожавателите им се обрати преку Фејсбук со објаснување зошто морала да ги откаже...

Рада Манојловиќ одлучи да го напушти жирито на натпреварувањето „Неки нови клинци“ поради несогласувања со колегите. Пејачката поради многуте обврски доцнеше на секое снимање и...

Ана Николиќ важи за голем професионалец кога се настапите во прашање, па нејзини обожаватели се загрижија поради откажувањето на настапите. Пејачката ова го соопшти на...

Познатиот фолк пејач Саша Матиќ, поради болест мораше да ги откаже сите закажани настапи. Саша е моментално под лекарски надзор и многу му е жал...

Пејачката Николија Јовановиќ драстично го промени својот изглед. Таа ги извади силиконите и ославе 20-килограми, па многумина се прашуваат дали има здравствени проблеми, односно е...

Конечно е откриено кои изведувачи ќе блеснат на сцената на годинешната ревија на брендот „Victoria´s Secret“. Со убавите ангели, кои секоја година на пистата ги...