Тагови Постови тагирани со "натпревар"

Таг: натпревар

Перо Антиќ со голем успех го носеше дресот на Олимпијакос, лутиот ривал на Панатенаикос, па „зелените“ од Атина добро го паметат Македонецот. Антиќ со...

Клое Кардашијан се појави на кошаркарски натпревар помеѓу Кливленд и ЛА Клиперс за да го подржи нејзиното момче Тристан Томпсон. Реалити ѕвездата седеше во првите...

По настапот на „Греми“ бремената Бијонсе повеќе не го крие своето бремено стомаче и се почесто може да ја видиме во јавност. Пејачката последно задно...

Милица Тодоровиќ од неодамна ги спакува куферите и отпатува на далечна дестинација, каде докажа дека секогаш е подготвена за шоу. Пејачката на Куба се пријавила...

Адријана Лима присуствуваше на кошаркарски натпревар со сестрата на Марко Јариќ изаедно го бодреа тимот „Бруклин Нетсе“, но еден детаљ го привлече вниманието на...

Популарниот хит „Чија си“ на Тоше Проески одекнуваше низ кошаркарскиот терен „AmericanAirlines Arena“ во Мајами благодарение на Словенецот Горан Драгиќ. Тој постигна 25 поени како...

Олимписката шампионка од Лондон, Серена Вилијамс нема да го одбрани златниот медал во Рио де Жанеиро бидејќи доживеа елиминација во третото коло од Елина...

Србинот со солзи во очите го напушти теренот по поразот, свесен дека Дел Потро е тенисерот кој е нерешлива енигма за него на Олимписките...

Македонија има страсна фудбалска публика, која бурно ги следи натпреварите од Европското првенство. Практика на Македонците е да гледаат фудбал во големо друштво. Кафулињата...

Каде и да се појави Јелена Карлеуша привлекува внимание. Тоа е така и кога ќе се појави на натпреварот на нејзиниот сопруг Душко Тошиќ...