Тагови Постови тагирани со "облека"

Таг: облека

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ја завршија турнејата во Германија и Полска, а за изгледот на војводката се пишуваше постојано. И како после секоја турнеја,...

Во пресрет на Денот на независноста, првата дама на Америка се појави во Њу Џерси поточно во голф клубот Trump national. Меланија Трамп и...

Стилот на Ким Кардашијан е вистинска инспирација за многу дами во светот, а старлетата важи за тренд-сетерка. Од неодамна Елена Ристеска на Инстаграм сподели фотографија...

Меланија Трамп во јавност постојано ја гледаме во формална облека, па вистинска реткост е првата дама на САД да се опушти. Вчера Меланија се појави...

Ким Кардашијан важи за модна икона, која не сме навикнати два дена по ред да ја гледаме во ист аутфит. Но, изгледа семејните обврски,...

И додека светот шпекулира дали Доналд и Меланија Трамп се разведуваат, модните критичари се занимаваат со нејзиниот стил. Првата дама на Америка присуствуваше на годишната...

Селена Гомез е вистинки моден камелеон, а во текот на денот често знае да промени и неколку изгледи. Па така беше и овој пат во...

Кајли Џенер нема проблем да се соблече пред објективот, без разлика дали се работи за нова фотосесија или приватни фотографии. 19-годишната реалити ѕвезда на Инстаграм...

Кајли Џенер од неодамна ја раскина врската со раперот Тајга, па сега ужива во животот на сингл девојка. Реалити ѕвездата реши да излезе со своите...

Пред нас е сезоната на свадби, па доколку сте поканети и размислувате што да облечете, ние сме тука да ви помогнеме. „Vogue“ направија листа на...