Тагови Постови тагирани со "однесување"

Таг: однесување

Непристојното однесување е заразно во иста мера како и глупавото, ова го покажуваат резултатите од истражувањето направено на универзитетот Флорида. Во низа испитувања, експертите заклучиле...

Една нова студија објавена во списанието Social Psychological and personality Science откри дека парите влијаат на перцепцијата на човекот. Има вистина во познатата метафора која...

Џастин Бибер повторно не може да си го исконтролира бесот на јавно место. Папараците успеаа да забележат уште една сцена. Младиот пејач овој пат направил...

Секоја врска на почетокот ја има својата фаза „меден месец“ кога се е совршено и едноставно сакаме да ја поминуваме секоја секунда со личноста...

Холивудската актерка Ен Хатавеј направила сериозен инцидент на снимањето на една реклама кога на кетеринг службата им го вратила појадокот четири пати, пишува TMZ. Така...

Иако се чинеше дека Стефани Баниќ добро ги поднела критиките од семејството Васиќ поради нејзиното однесување со Ервин, тоа сепак не било така. Посакала...

Мрзливи, не сакаат домашни работи и размазени. Ким Кардашијан и нејзиното семејство се познати по тоа што најголем дел од својот живот го поминаа пред...

Овие денови Северина е преоптоварена со сериозни работи, од подготовката на нејзината прва свадба, па се до проблемите кои ги има со нејзиниот поранешен...

Девојките често со своето однесување го одбиваат посилниот пол и мажот што го посакуваат и тоа само поради тоа дека не знаат што точно...

Австралискиот тенисер ги шокираше сите со неговото примитивно однесување.. Во рамките од „Роџерс купот“, на мечот против Швајцарецот Станислас Вавринка одлучи да провоцира на следниот...